Akademicki puchar dla piłkarek z Olsztyna

W miniony weekend (14-16 czerwca) drużyny studenckie z Gdańska, Krakowa, Olsztyna, Szczecina i Poznania rywalizowały w stolicy Wielkopolski o Puchar Zarządu Głównego AZS w piłce nożnej kobiet. Był to już trzeci turniej w ramach tej rywalizacji, po raz drugi przeprowadziła go Organizacja Środowiskowa AZS Poznań.

Rywalizacja odbyła się na gościnnym boisku piłkarskim Ogrodu Jordanowskiego nr 2 w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego 30A. Najlepsze piłkarki-studentki zaprezentowały futbol na wysokim poziomie. Turniej zdominowała reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna, która wygrała wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu finiszowały studentki z Uniwersytetu Gdańskiego, a na trzecim z Uniwersytetu Szczecińskiego. Zespoły z Poznania tym razem stanowiły jedynie tło dla drużyn przyjezdnych.

W klasyfikacji najlepszych strzelczyń zwyciężyła Julia Klonowska z Olsztyna, zdobywczyni 7 bramek. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Natalia Świętoniowska z Gdańska, a najlepszą bramkarką – Aleksandra Kojadyńska z Olsztyna.

– Cieszę się, że najlepsze piłkarki ze środowiska akademickiego po raz kolejny zjechały do Poznania. Poziom żeńskiego futbolu studenckiego wciąż rośnie i można to było zauważyć chociażby w trakcie naszego turnieju. AZS poważnie przymierza się do włączenia rywalizacji w żeńskiej piłce nożnej do rozgrywek w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, i to już od najbliższego sezonu. Jestem przekonany, że będzie to bardzo dobre posunięcie – powiedział Piotr Kuś, dyrektor turnieju.

Poznańska rywalizacja o Puchar ZG AZS odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, a sponsorowali ją m.in. Dom Wydawniczy Rebis, hotel Gaja oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

PK