Akademickie Mistrzostwa Świata

Zostań wolontariuszem Akademickich Mistrzostw Świata

Nie masz wakacji od sportu, lubisz potrójną dawkę wrażeń, a do tego chcesz zdobywać nowe doświadczenie? Jeśli choć raz pomyślałeś lub pomyślałaś tak, to nie może cię zabraknąć w Gdańsku podczas Akademickich Mistrzostw Świata w triathlonie. Zostań wolontariuszem i pomóż stworzyć niesamowite widowisko. 

Pod koniec wakacji do Polski przyjedzie śmietanka studentów z żelaza, którzy powalczą o medale Akademickich Mistrzostwa Świata w triathlonie. Zawody odbywać będą się w Gdańsku w dniach 30 i 31 sierpnia, a prowadzone będą w formule sprint (750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegania) oraz sztafecie.
 
Nie każdy może wystartować w tej wymagającej konkurencji, ale każdy może dołożyć swoją cegiełkę do organizacji imprezy. Wolontariusze muszą mieć co najmniej 16 lat, a zagraniczni minimum 18. Do powierzanych im zadań będzie należało opiekowanie się reprezentacjami, które przyjadą do Polski, obsługa biura zawodów i akredytacji, a także logistyka i pomoc w prowadzeniu mediów społecznościowych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zgłaszać można się do 30 czerwca. 

– Wolontariat może być szansą na zdobycie nowych umiejętności, oderwanie się od codziennych obowiązków, ale też poznanie imprez sportowych od innej strony. To oczywiście też szansa na poznanie ciekawych osób. Wielu z nich inwestuje swój wolny czas i wnosi swoje doświadczenie z różnych innych wydarzeń. To są prawdziwi bohaterowie wielu imprez. Każdy może tego spróbować – powiedziała Marianna Pikul z Akademickiego Związku Sportowego, koordynatorka programów dla wolontariuszy. 

Program wolontariatu podczas Akademickich Mistrzostw Świata potrwa od 26 sierpnia do 1 września. Organizatorzy zapewniają szkolenie, strój, gadżety, certyfikat, ubezpieczenie, dodatkowe atrakcje i zakwaterowanie dla osób spoza Gdańska oraz całodzienne wyżywienie.