Aktualności

Diament Forbesa trafił w nasze ręce

Chociaż informacja o nagrodzie dotarła do nas w styczniu, to dopiero podczas uroczystej gali nastąpiło jej przekazanie. Diament Forbesa odebrali prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego – Alojzy Z. Nowak i sekretarz generalny – Dariusz Piekut.

W poniedziałkowy wieczór w hotelu The Westin odbyła się regionalna gala podsumowująca zestawienie miesięcznika Forbes dla województwa mazowieckiego. Na sali zebrali się przedstawiciele wyróżnionych przedsiębiorstw z różnych branż. Mazowsze uchodzi za prawdziwą kopalnię Diamentów Forbesa, bo stąd pochodzi najwięcej wyróżnionych firm – aż 3512.

Ranking tworzony jest w podziale na 16 województw i w oparciu o przychody. Przedsiębiorstwa dzielone są na trzy kategorie: od 5 do 50 mln zł, 50 – 250 mln zł i powyżej 250 mln zł. Do tych z czołówki zestawienia trafiły statuetki, które są nie tylko nagrodą za ich ciężką pracę, ale i symbolizują stabilność firm.

Był to już 16. z kolei ranking, ale Akademicki Związek Sportowy znalazł się w nim po raz pierwszy w historii dołączając do tej elitarnej Diamentowej Ligi – trzymając się sportowej terminologii.