Mistrz świata wygrywa IMP AZS w szachach

19-letni reprezentant AZS Uniwersytetu Wrocławskiego, Paweł Piekielny nie pozostawił cienia złudzeń uczestnikom Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w szachach. Gromadząc komplet punktów, pierwszoroczny student UWr sięgnął po złoty medal.

Odnotowując swój pierwszy występ na IMP AZS, Paweł zwyciężył wszystkie 11 pojedynków. Urodzony w 2003 roku zawodnik ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Pod koniec ubiegłego roku został najmłodszym indywidualnym mistrzem świata niesłyszących w szachach błyskawicznych. Żeby tego było mało, na przełomie stycznia i lutego tego roku, reprezentacja Polski z Pawłem w składzie stanęła na najwyższym stopniu podium podczas I Olimpiady Szachowej FIDE dla Osób z Niepełnosprawnościami.

Pierwsze, co mi przychodzi na myśl o tych zawodach, to integracja bez barier. Miło było zobaczyć znowu środowisko osób z niepelnosprawnościami, które w moich oczach nie czuje się przejęte ograniczeniami. Szachy mają ten urok, ze znaczna większość ludzi może w nie grać bez względu na niepełnosprawnośćkomentował zwycięzca.

10/11 to wynik srebrnego medalisty tegorocznych IMP AZS w szachach. Kolejny debiutant, Krzysztof Mądrawski, reprezentujący AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego doznał tylko jednej porażki z wcześniej wspomnianym złotym medalistą. Przegrana zaważyła o końcowych rozstrzygnięciach. Brązowy krążek zawisł na szyi nieprzerwanie uśmiechniętego reprezentanta AZS Politechniki Wrocławskiej – Damiana Mordala (8,5/11).

Wśród ponad 50 startujących uczestników warto wyróżnić również kolejną debiutantkę Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Magdalena Kozubska jako jedyna przedstawicielka płci pięknej znalazła się w pierwszej szóstce mistrzostw!

TOP-6 IMP AZS w szachach:

  1. Paweł Piekielny – AZS UWr Wrocław (11/11)
  2. Krzysztof Mądrawski – AZS UZ Zielona Góra (10/11)
  3. Damian Mordal – AZS PWr Wrocław (8,5/11)
  4. Krzysztof Olewiński – AZS AGH Kraków (8,0/11)
  5. Adam Piasecki – AZS UZ Zielona Góra (8,0/11)
  6. Magdalena Kozubska – AZS UE Katowice (7,0/11)

Rozegrane w dniach 24-26 marca Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach zakończyły siódmą edycję cyklu zawodów dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem IMP AZS w szachach był Akademicki Związek Sportowy we współpracy z KU AZS UE Katowice. Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS finansowane były ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa PZU.

fot. Ewa Milun-Walczak / MILUNA – więcej zdjęć z Mistrzostw dostępne na FB IMP AZS