Aktualności

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

AZS kolejny raz gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z okazji 32. finału zapraszamy na azetesowskie licytacje, których tym razem jest rekordowo dużo. 

AZS włącza się w zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od kilkunastu lat. Za każdym razem wystawiamy aukcje, z których dotąd udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Teraz znów zapraszamy do licytowania. Z okazji 32. finału przygotowaliśmy 32 azetesowskie aukcje ze sprzętem i gadżetami oraz 3 aukcje specjalne naszych ośrodków. Jest więc w czym wybierać i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Do zdobycia jest przede wszystkim wysokiej jakości sprzęt, w którym Akademicka Reprezentacja Polski odnosiła sukcesy na ostatnich uniwersjadach. To koszulki, spodenki, dresy i kurtki, ale także inne reprezentacyjne wyposażenie. Do zdobycia są także azetesowskie gadżety skompletowane w specjalnych zestawach (z kultowym zestawem eleganta włącznie). Wylicytować można bezcenne autografy naszych mistrzów, azetesowskie książki, kalendarze i pakiet specjalny AZS Winter Cup. Jego zdobywca będzie mógł wystartować w naszych zawodach! 

Na największe kwoty oczekujemy jak zwykle przy okazji ofert naszych ośrodków, które na aukcje wystawiły specjalne vouchery. Zachęcamy do licytowania. Aukcje pod hasłem "AZS w orkiestrze" ruszyły w piątek i potrwają do środy 31 stycznia.
32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Mottem akcji jest "Tu wszystko gra OK!". Cel 32. Finału WOŚP to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Cel akcji powstał po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą. W Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób a odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%. 

 – 28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych" – mówi szef orkiestry, Jerzy Owsiak. 

 W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. 
Aukcje AZS dostępne są na allegro.